Plastmo montering af tagrender
 

Nõuanded

Katusepinna arvestus

Katuse, st vihmavee eemaldamise pindala arvestamisel on väga lihtne mõõta hoone pikkus (A). Natuke raskem on mõõta vahemaa katuseräästa ja katuseharja (B) vahel, kuid seda saab teha järgmisel viisil. Mõõtke nähtava katusekivi või katusekildi lehe pikkus. Arvutage kokku katusekivid/katusekildi lehed katuseräästast katuseharjani. Korrutage nende arv katusekivide/katusekildi lehtede pikkusega ja sa saate mõõdu B, mis on vajalik vee eemaldamise pinna arvestamiseks - ja puudub vajadus katusele ronimiseks.


Kaldega rennid

Kui kasutate metallist vihmaveerenni kandurit ja soovite rennid kaldega paigaldada, asetage kõik vihmaveerennide kandurid üksteise kõrvale ja joonistage pliiatsiga kalle. Hiljem painutage metallist kandurid märgistatud kohas. Kui on rohkem kui üks renn, jagage kalle selliselt, et oleks see ühine kahele allaviigule. Mugavaim oleks kandurid nummerdada, et hiljem saaks neid kergesti nõuetekohaselt paigaldada.


Vihmaveerennide ja vihmaveetorude säilitamine

Plastikurennid võib lühendada tavalise või metallisaega. Ärge kasutage nurklihvijat või ketassaagi. Võimaluse paigaldage lõigatud otsad ühendustesse ja originaalotsad katke renniotsakutega.


Vihmaveerennide liimi ladustamine

Kui silikoonliim on väga külm, on seda raske tuubist pigistada, seetõttu hoidke liimi enne kasutamist soojas kohas. Kui liimi jääb üle, sulgege tuub liimi kuivamise eest kaitsmiseks kruviga.


Renniotsakute paigaldamine

Rennikanduriga kinnitatud rennil võib veidi painduda ja libiseda. Renniotsakud stabiliseerivad renni. Renn on paindlikum ilma renniotsakudeta, seetõttu on parem renniotsakud asetada siis, kui vihmarennid on juba rennikandurites.


Liimitava allaviigu paigaldus

Soovitav on allaviik paigaldada pärast seda, kui vihmaveerenni on ava juba lõigatud ja enne enne vihmaveerenni rennikanduriga kinnitamist, eriti kitsastes monteerimisoludes.


Allaviigu lõikamine

Poolringikujulised avad saab lõigata renni suurte (aia)kääridega. Joonistage ava kuju pliiatsiga ette. Puurige rennis auk, et saaksite kasutada kääre, seejärel lõigake kääridega pliiatsijoonega märgistatud ümmarguse ava.


Plastikust vihmaveetoru kandurid müüritises

Ärge kinnitage plastikust vihmaveetorude kandureid tellisevuukidesse. Pikaajalise hea tulemuse tagamiseks tuleb need kinnitada tellistesse tagamaks vihmaveetorude kindel kinnitus ja liikumatus.